Staff Member

عصب کشی

ادامه مطلب

عصب‌کشی یک روش درمانی مؤثر برای حفظ و ترمیم دندان‌های عفونی شده یا آسیب دیده است. در این فرایند، قسمت آسیب دیده دندان برداشته شده، پالپ دندان تمیز شده و از عفونت پاک می‌شود و دندان پر شده و بسته می‌شود.

Staff Member

ترمیم دندان(پرکردن)

ادامه مطلب

پر کردن دندان پروسه‌ای است که طی آن بخش آسیب دیده و ساییده شده دندان خارج میشود و حفره ایجاد شده با مواد پرکننده مناسب پر میشود تا از آسیب‌های بعدی جلوگیری شود و ظاهر و کارایی دندان ترمیم شود.

Staff Member

روکش دندان

ادامه مطلب

روکش‌های زیبایی دندان یکی از روش‌های درمانی برای ترمیم دندان‌ها هستند. روکش دندان پوششی به شکل دندان است که بر روی دندان ضعیف و یا آسیب دیده قرار می‌گیرد تا دندان ظاهر طبیعی پیدا کند و از پوسیدگی بیشتر آن جلوگیری شود.

Staff Member

ایمپلنت(کاشت دندان)

ادامه مطلب

روش نسبتا جدیدی است برای کسانی که دندان از دست داده اند. در این روش، پروتز دندان به‌وسیله یک پیچ که از طریق جراحی درون استخوان فک قرار می‌گیرد در داخل دهان کاشته می‌شود و روکش روی آن قرار می‌گیرد.

Staff Member

جرم گیری و بروساژ دندانها

ادامه مطلب

در واقع جرم گیری دندان فرآیند پاکسازی دندانها و سفید کردن و بليچينگ دندان با ابزارهای دندانپزشکی یا استفاده از یک دستگاه فراصوت (التراسونیک) است که به این فرآیند کمک می کند.

Staff Member

کشیدن دندان

ادامه مطلب

کشیدن دندان عملی است که در آن دندان از حفره لثه بیرون آورده می‌شود. دندان کشیدن معمولاً توسط دندانپزشک عمومی، جراح دهان و دندان یا متخصص لثه انجام می‌شود.

Staff Member

مراقبتهای بعد از کشیدن

ادامه مطلب

مراقبتهایی که بعد از کشیدن دندان توسط بیمار باید انجام شود به شرح ذیل می باشد:1- تكه گاز گذاشته شده بر محل دندان كشيده شده را به مدت حداقل نيم ساعت با فشار ملايم فك در دهان نگهداريد.

Staff Member

جراحی دندان عقل نهفته

ادامه مطلب

جراحی دندان عقل نهفتهدندان عقل نام دیگر هر یک از دندان های آسیاب چهارم است که به صورت دائمی در دهان رشد می کند. این دندان ها آخرین یا انتهایی ترین دندانی است که در دهان ظاهر می شود.

Staff Member

درمان دندان درد

ادامه مطلب

دندان درد عبارتست از دردی که در یک دندان یا در نواحی اطراف آن مشاهده می شود.درد دندان معمولاً از یک دندان یا لثه اطراف دندان و استخوان نگهدارنده آن سرچشمه می گیرد.دندان درد ممکن است خود به خود یا به دلیل یک محرک بوجود آید.

Staff Member

پروتز متحرک(دندان مصنوعی)

ادامه مطلب

پر کردن دندان پروسه‌ای است که طی آن بخش آسیب دیده و ساییده شده دندان خارج میشود و حفره ایجاد شده با مواد پرکننده مناسب پر میشود تا از آسیب‌های بعدی جلوگیری شود و ظاهر و کارایی دندان ترمیم شود.

Staff Member

ارتودنسی

ادامه مطلب

قرار گرفتن دندان‌ها در فواصل و یا زوایای نامناسب نسبت به هم می‌تواند ناشی از تفاوت سایز فک و دندان باشد که با کمک ارتودنسی می‌توان این مشکل را حل کرده و دندان‌ها را در جای مناسب خود قرارداد.

Staff Member

طرح لبخند دندان

ادامه مطلب

طراحی لبخند یک روش دندان‌پزشکی است که به لحاظ زیبایی، لبخندهایی طبیعی، سفید و زیبا را ایجاد می‌کند. طراحی لبخند می‌تواند سلامت دندان را به‌طور کامل حفظ کند و ظاهر دندان را بدون در نظر گرفتن وضعیت اصلی دندان بهبود بخشد.