ارتودنسی ثابت

اجزای کوچکی به نام «براکت» توسط مواد دندانپزشکی روی سطح دندان چسبانده می‌شود که بوسیله سیم‌ها و کش‌هایی مخصوص، دندان‌ها به سمت مورد نظر فرم داده می‌شوند. سن به خودی خود در درمان ارتودنسی عامل محدود کننده ای نیست. دندانهای سالم در هر سنی قابل حرکت دادن هستند. درمان ارتودنسی جفت شدن دندانها را بهبود می‌بخشد، لبخند شما را زیباتر می‌کند و از ایجاد برخی مشکلات دندانی یا لثه ای پیشگیری می‌کند، ولی مشکلات استخوانی فک در بزرگسالان به روش معمول ارتودنسی قابل اصلاح نیست. این افراد ابتدا باید جراحی فک انجام بدهند و بعد درمان ارتودنسی را شروع کنند.


مراقبتهای حین درمان ارتودنسی

بعد از هر وعده غذایی بطور کامل و صحیح دندانهای خود را مسواک زده و زمانی که در خانه نیستید حتما مسواک ارتودنسی را با خود همراه داشته باشید. هر دندانی بایستی ده مرتبه مسواک زده شود و یک مسواک زدن درست برای دو فک 15 دقیقه زمان لازم دارد. برای ارتودنسی مسواکهای مخصوصی وجود دارد که به آن مسواکهای بین دندانی گفته می‌شود و بشکل مخروطی هستند.

روز اول بعد از نصب براکت ها از خوردن و آشامیدن مواد خوراکی رنگی مثل نوشابه، جای، سس، شکلات و پاستیل و… خودداری نماید. در طول درمان از خوردن غذاهای چسبناک اجتناب کنید. غداهای سخت مثل ته دیگ، نان خشک و… خورده نشود. گاز زدن به مواد غذایی سفت مثل ساندویچ، سیب، هویج و میوه های مشابه انجام نگیرد. شکستن تنقلات مثل تخمه، پسته، فندق و… به هیچ وجه صورت نگیرد. مهمترین نکته در خلال درمان ارتودنسی تمیز کردن مرتب دندانهاست چرا که بدلیل وجود دستگاه های ارتودنسی و بعلت وجود گیر غذایی دندانها را مستعد پوسیدگی می‌کند.

درباره‌ ما

کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی(عج) در اصفهان با بیش از 20 سال سابقه کاری و به پشتوانه تجربه و دانش بهترین دندانپزشکان مجرب و کادر آموزش دیده خود و برخورداری از متخصصان مجرب و همچنین استفاده از مرغوب‌ترین مواد دندانپزشکی و هزینه‌های مناسب و محیطی آرام و وسایل استریلیزه، آماده ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی به بیماران محترم می‌باشد.

برای آگاه شدن از طرح‌های کلینیک، صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

تماس با ما

آدرس:

اصفهان، خیابان آتشگاه، 100 متر مانده به بزرگراه شهید خرازی، روبروی بانک تجارت، کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی (عج)

هر روز از 8 صبح تا 11 شب

تلفن:

03137726644

03137726766

03137727475