ارتودنسی متحرک

نگه داری نتایج درمان ارتودنسی یکی از سخت ترین جنبه های فرآیند درمان است در مراحل پایانی درمان ارتودنسی که با جدا کردن براکت ها آغاز می‌شود جهت به حداقل رساندن جابجایی های دندانی و نگهداری از موقعیت صحیح آن از این مرحله بعنوان فاز نگه داری یاد می‌شود. این نگه دارنده ها به دونوع ثابت یا متحرک تقسیم بندی می‌شود.

نوع متحرک آن عبارت است از نگه دارنده شفاف (ESSIX) و پلاک متحرک.

 منظور از ارتودنسی متحرک این است که بیمار می‌تواند دستگاه ارتودنسی را هنگام غذا خوردن از دهان خود خارج کند و پس از آن دوباره سر جای خود بگذارد بنابراین اثر بخشی ارتودنسی متحرک کاملا وابسته به همکاری بیمار می‌باشد.این دستگاه معمولا برای اصلاح فک و اصلاح جزیی دندان استفاده می‌شود. دستگاه ارتودنسی متحرک می‌تواند فقط برای فک بالا تعبیه شده باشد یا برای هر دو فک استفاده شود.دستگاه ارتودنسی متحرک شامل یک صفحه ی پلاستکی همراه با سیم است که دندان را با فشار ملایم و به تدریج به حرکت در می‌آورد.


مزایای استفاده از ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک علاوه بر اصلاح فک و دندان های شما، شستشوی دندان ها را نیز آسان می‌کند. همچنین بهداشت کلی دهان و دندان را بهبود می‌دهد و باعث می‌شود ریسک ابتلا به بیماری های لثه کاهش پیدا کند.برخلاف ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک را می‌توان هنگام مسواک زدن، نخ دندان کشیدن یا ورزش در صورت لزوم از دهان خارج کرد.


دستیابی به بهترین نتایج به وسیله ی ارتودنسی متحرک

پی گیری کردن قرار ملاقات ها با دکترتان و به کار بردن توصیه هایی که در هر جلسه به شما گفته می‌شود و در نهایت مراقبت ویژه از بهداشت دهان و دندانتان در طول دوره ی درمان می‌تواند در رسیدن به بهترین نتایج به شما کمک کند.


این نوع نگه دارنده میتواند علاوه بر حفظ موقعیت دندانها برای تصحیح جابجایی های دندانی رخ داده نیز بکار رود.


پلاک نگهدارنده ESSIX و ارتودنسی نامرئی

نگهدارنده های شفاف که از جنس پلاستیک بوده و سطح دندانها را می‌پوشانند این روزها خیلی مورد توجه قرار گرفته‌اند چرا که در اغلب موارد میتوانند جایگزین خوبی برای ارتودنسی ثابت باشند. این نوع نگهدارنده که برای فک بالا مورد استفاده می‌باشد، و البته در برخی مطالعات انجام شده هیچ نوع تفاوتی بین این نوع نگهدارنده و نگهدارنده های ثابت دیده نشده است. این درمان مخصوصا مناسب کسانی است که دارای ناهنجاری‌های دندانی هستند و از دیده شدن سیمهای ارتودنسی در دهانشان خوششان نمی‌آید. از این نوع نگهدارنده می‌توان در تمامی‌شرایط بجز غذا خوردن و مسواک زدن استفاده کرد.

درباره‌ ما

کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی(عج) در اصفهان با بیش از 20 سال سابقه کاری و به پشتوانه تجربه و دانش بهترین دندانپزشکان مجرب و کادر آموزش دیده خود و برخورداری از متخصصان مجرب و همچنین استفاده از مرغوب‌ترین مواد دندانپزشکی و هزینه‌های مناسب و محیطی آرام و وسایل استریلیزه، آماده ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی به بیماران محترم می‌باشد.

برای آگاه شدن از طرح‌های کلینیک، صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

تماس با ما

آدرس:

اصفهان، خیابان آتشگاه، 100 متر مانده به بزرگراه شهید خرازی، روبروی بانک تجارت، کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی (عج)

هر روز از 8 صبح تا 11 شب

تلفن:

03137726644

03137726766

03137727475