اسنپ آن اسمایل

برای داشتن لبخندی زیبا علاوه بر کامپوزیت و لمینت یک روش ساده تر و کم هزینه تر به نام اسنپ آن اسمایل وجود دارد. این روش در واقع نوعی درمان زیبایی است که باعث می‌شود افراد لبخندی چشمگیر داشته باشند. در درمان اسنپ آن اسمایل شما بدون درد و بدون نیاز به هیچگونه بی حسی دارای دندان هایی جذاب و بی نظیر خواهید شد.

اسنپ آن اسمایل یک نوع پروتز متحرک زیبایی است که به طور موقت بر روی دندان های شما قرار می‌گیرد. این روش از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به نگهدارنده است و تا مرز لثه ها نفوذ می‌کند ولی بر روی لثه ها یا سقف دهان قرار نمی‌گیرد.

 

جنس اسنپ آن اسمایل

ساختار اسنپ آن اسمایل از جنس استیل رزین کریستالیزه شده می‌باشد.همچنین از این ماده در ساخت کابین هواپیما هم استفاده می‌شود زیرا بسیار سبک می‌باشد و در عین سبکی مقاومت بالایی دارد و به راحتی می‌تواند آن را در ضخامت بسیار کم ساخت.


نحوه نگهداری از اسنپ آن اسمایل

برای رعایت بهداشت دقیق کاور دندان باید پس از استفاده و خارج نمودن از دهان ابتدا آن را با آب کاملا شستشو دهید و بعد از آن با مسواک مخصوص که دارای موهای نرم است همراه با صابون مایع آن را به طور کامل شستشو دهید. متخصصان توصیه می‌کنند که برای شستشو و تمیز نمودن کاور اسنپ آن اسمایل از خمیر دندان استفاده نشود زیرا خمیر دندان دارای ذرات ساینده می‌باشد که باعث خط و خش افتادن بر روی کاور دندان می‌شود. لازم به ذکر است در کیت اسنپ آن اسمایل پودر تمییز کننده ای وجود دارد که شما می‌توانید برای تمیز کردن لکه ها از آن استفاده نمایید.همچنین یک جایگاه مخصوص در خصوص پلاک هایتان وجود دارد که در هنگام عدم استفاده از پلاک در داخل این جایگاه نگهداری می‌کنید.


سرعت رنگ پذیری اسنپ آن اسمایل

جنس اسنپ آن اسمایل به گونه ای است که در مقابل لکه پذیری نسبت به مواد زیادی در دندانپزشکی مقاومت دارد اما این بدین معنا نیست که نیاز به نگهداری ندارد و حتما کاور آن نیازمند مراقبت می‌باشد. بهتر است هنگام استفاده از اسنپ آن اسمایل از دخانیات استفاده نفرمایید و پس از استفاده از مواد غذایی و یا نوشیدنی های رنگ پذیر آن را با آب شستشو دهید تا در مدت زمان طولانی تری زیبا و شفاف باقی بماند.


مزایای اسنپ آن اسمایل

پایین بودن قیمت

جلوگیری از آسیب به دندان های اصلی که تراش نمیخورد

درمان نسبتا سریع در مقابل درمان های ایمپلنت و ارتودنسی

جلوگیری از آسیب دندان ها در افرادی که عادت به دندان قروچه دارند

بدون درد و عدم نیاز به بیهوشی یا بی حسی


معایب اسنپ آن اسمایل

عدم امکان استفاده در خواب

شکستن پلاک در صورت استفاده نادرست

موقتی بودن آن

 

طول عمر اسنپ آن اسمایل

به خاطر ساختار ویژه کریستالی پلاک های اسنپ آن اسمایل در صورت استفاده و نگهداری صحیح از آن می‌توان 2 تا 5 سال از آن استفاده نمود. لازم به ذکر است مهم ترین عامل برای از بین رفتن پلاک شکستن آن در صورت استفاده نادرست فرد می‌باشد.

در هنگام گذاشتن و خارج کردن پلاک از دهان باید از انگشتان اشاره کمک گرفت و پلاک را از عقب ترین دندان رها کرد و قرار داد. حتما توجه داشته باشید که هیچگونه فشاری به دندان های قدامی‌خود وارد نکنید.


نحوه استفاده از اسنپ آن اسمایل

برای استفاده از پلاک در قدم اول باید آن را در ظرف آب داغ قرار دهید تا ماده پلاستیکی آن انعطاف پذیر و نرم شود.پس از این مرحله می‌توانید پلاک نرم شده را بر روی دندان های خود قرار داده و به حالت فک و دندان خود تغییر حالت دهید. بعد از آن کمی‌صبر کنید تا دندان دارای پلاک اسنپ آن اسمایل مجددا خنک و سفت شود. و در نهایت پس از سفت شدن پلاک اسنپ آن اسمایل طرح لبخند شما به طور کامل اصلاح شده است. لازم به ذکر است پس از فرم دهی پلاک اگر از شکل تعیین شده ی خود ناراضی بودید می‌توانید دوباره پلاک را گرم نموده و روی دندان خود تغییر شکل مجدد دهید اما باید بدانید این کار را دائما نمی‌توانید انجام دهید و نهایت 1 یا 2 بار می‌توانید تکرار کنید.


روش های جایگزین اسنپ آن اسمایل

لمینت ونیر و کامپوزیت دندان دو روش جایگزین اسنپ آن اسمایل برای اصلاح طرح لبخند شما می‌باشد که این دو روش جزء پرکاربرد ترین و جدیدترین روش ها برای از بین بردن نامنظمی‌و عیب های ظاهری دندان می‌باشد.


لمینت ونیر روشی است که ماده تشکیل دهنده آن پوششی نازک از جنس سرامیک می‌باشد که بعد از اندازه گیری شکل و رنگ دندان ها به لابراتوار برای ساختن فرستاده می‌شود و پس از تراش دندان روی آن قرار می‌گیرد.


کامپوزیت ونیر نیز روشی است که از رزین های کامپوزیتی ساخته شده است که روی دندان های شما قرار داده و سفت می‌شوند و پس از پالیش کردن دندان ها کاملا شبیه به دندان های طبیعی می‌شود.


چگونگی ساخت اسنپ آن اسمایل

برای ساخت پلاک اسنپ آن اسمایل به دندانپزشکی مراجعه می‌فرمایید و پس از نشان دادن چندین شکل و طرح دندان و رنگ مورد نظرتان مورد پیشنهادی شما به لابراتوار فرستاده می‌شود و بعد ار تقریبا 7روز اسنپ آن اسمایل شما آماده است و پس از امتحان نهایی به شما تحویل داده می‌شود.


هزینه اسنپ آن اسمایل
این درمان جزء کم هزینه ترین درمان های زیبایی در کلینیک ها می‌باشد که در مواقع خاص و ضروری کاربرد دارد اما این روش برای اصلاح طرح لبخند شما همیشگی نیست و موقت است. به همین دلیل هزینه آن نسبت به روش های اصلاح طرح لبخند دائمی‌مثل لمینت و کامپوزیت پایین‌تر است.

اگر به دنبال روش های دائمی‌اصلاح طرح لبخند می‌گردید که بتوانید به راحتی با آن  هر نوع غذایی را بخورید باید از روش های دیگر مثل لمینت و یا کامپوزیت استفاده کنید.


افراد مورد تایید درمان اسنپ آن اسمایل

اسنپ آن اسمایل جزء پروتز دندان مصنوعی متحرک می‌باشد که بدون هیچگونه آسیبی به دندان های فرد و لثه ی او بر روی دندان قرار می‌گیرد و تمامی‌مشکلات و نامنظمی‌های دندان های شما را می‌پوشاند. چون برای قرار گرفتن بر روی دندان نیاز به هیچگونه چسبی ندارد. اما باید بدانید که این روش به طور موقت عیوب دندان های شما را می‌پوشاند و خوردن و جویدن با آن آسان نیست. این روش بیشتر برای افرادی که در مدت زمان کوتاه مثلا برای گرفتن چند عکس یا شرکت در مهمانی های چند ساعته به دنبال پوشاندن عیوب ظاهری خود هستند مناسب می‌باشد و از نظر متخصصین روش مورد تاییدی نمی‌باشد.


کاربرد اسنپ آن اسمایل

پوشاندن دندان شکسته شده

پوشاندن جای خالی دندان در فک

از بین بردن فاصله بین دندان ها

قرارگیری بر روی دندان های زرد شده

در نهایت اصلاح طرح لبخند به طور موقت

نکته قابل توجه درباره اسنپ آن اسمایل این است که اندازه ی آن فری سایز است و سفارشی مختص دندان های شما نمی‌باشد به همین دلیل فقط برای استفاده چند ساعته کاربرد دارد. همچنین لازم به ذکر است که در برابر زرد شدن و ضربه به اندازه ی لمینت ونیر مقاومت ندارد پس حتما باید هنگام استفاده از آن دقت کرد.


اصلاح طرح لبخند اسنپ آن اسمایل یا لمینت  ونیر

در درمان لمینت پیوند محکمی‌بین مینای دندان و ونیر دندان ها ایجاد می‌شود این پیوند محکم باعث می‌شود که روی سطح دندان مدت بسیار زیادی باقی بماند اما درمان اسنپ آن اسمایل درمانی موقت است و طول عمر و مقاومت آن بسیار پایین تر می‌باشد و در حد چند ساعت است.


البته لازم به ذکر است که برای استفاده از لمینت های سرامیکی اندکی از مینای دندان تراش خورده می‌شود و به همین منظور برگشت ناپذیر است اما اسنپ آن اسمایل روشی است که نیاز به تراش خوردن دندان ندارد و برای افرادی که مینای دندان حساس و نازک دارند و امکان تراش دادن دندان را ندارند گزینه مناسبی است. همچنین افرادی که نیاز به اصلاح طرح لبخند دارند اما نه به طور دائم اسنپ آن اسمایل بهترین انتخاب است.


سوالات متداول که درباره اسنپ آن اسمایل می‌شود


1- آیا با پلاک اسنپ آن اسمایل میتوان غذا خورد؟

بله. قسمتی از دندان که با آن غذا را می‌جویم روی سطح این پلاک خالی گذاشته می‌شود تا در خوردن و آشامیدن دچار مشکل نشوید.


2- استفاده از اسنپ آن اسمایل باعث اختلال در صحبت کردن می‌شود؟

خیر. این پلاک اختلالی در صحبت کردن شما به وجود نمی‌آورد.جنس نرم آن باعث می‌شود که پلاک روی دندان ها کشیده شود و محکم به دندان ها بچسبد. بنابراین اسنپ آن اسمایل هیچگونه احتمالی برای افتادن در زمان صحبت کردن ندارد.


3- عمر اسنپ آن اسمایل چقدر است؟

عمر استفاده از این پلاک کاملا بستگی به شخص استفاده کننده دارد. ممکن است شخص در روز اول به دلیل استفاده نادرست این پلاک را بشکند و یا در صورت درست استفاده کردن از آن تا 10 سال و یا بیشتر به راحتی از آن استفاده کرد.


4- آیا پلاک اسنپ آن اسمایل نیاز به تمییز کردن دارد؟

بله. باید قالب پلاک با محلول آنتی باکتری شستشو شود. برای این منظور میتوان از مسواک بسیار نرم استفاده کرد. استفاده از خمیر دندان برای شستشو اسنپ آن اسمایل ممنوع می‌باشد.


و نکته آخر در مورد اسنپ آن اسمایل این است که فراموش نکنید در هنگام خواب پلاک را حتما از دهان خارج نمایید.

درباره‌ ما

کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی(عج) در اصفهان با بیش از 20 سال سابقه کاری و به پشتوانه تجربه و دانش بهترین دندانپزشکان مجرب و کادر آموزش دیده خود و برخورداری از متخصصان مجرب و همچنین استفاده از مرغوب‌ترین مواد دندانپزشکی و هزینه‌های مناسب و محیطی آرام و وسایل استریلیزه، آماده ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی به بیماران محترم می‌باشد.

برای آگاه شدن از طرح‌های کلینیک، صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

تماس با ما

آدرس:

اصفهان، خیابان آتشگاه، 100 متر مانده به بزرگراه شهید خرازی، روبروی بانک تجارت، کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی (عج)

هر روز از 8 صبح تا 11 شب

تلفن:

03137726644

03137726766

03137727475