بلیچینگ

داشتن یک لبخند زیبا در تاثیرگذاری شما نقش بسزایی دارد. برای زیبایی چهره و لبخند زیبا سفید و درخشان بودن دندانها بسیار مؤثر است. درمانهای زیبایی دندانپزشکی میتوانند این لبخند زیبا را به شما هدیه بدهند. یکی از این درمانها بلیچینگ است.

 

 

در اغلب افراد، حتی کسانی که به خوبی از دندانهایشان مراقبت میکنند و همیشه از مسواک و نخ دندان استفاده میکنند، رنگ دندانها به تدریج و با افزایش سن تغییر میکنند. سفید کردن دندانها یا بلیچینگ درمانی است که در آن بد رنگیها و رنگدانه‌هایی که به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندانها شده و حتی بعضی بد رنگیهای ژنتیکی را بر طرف نموده ودندانهایی سفید و زیبا را به شما هدیه می‌کند.

 

 

در درمان بلیچینگ ماده‌ی Carbamide Peroxide استفاده میشود که این ماده در دهان تجزیه شده و نهایتا باعث تولیدHydrogen Peroxide در دهان می‌شود و یا مستقیما از  Hydrogen Peroxide استفاده می‌شود. ماده Hydrogen Peroxide (پروکسید هیدروژن) در دهان همانند وایتکس عمل کرده و باعث سفیدی دندانها می‌شود.

 

 

بلیچینگ در خانه

در این روش دندانپزشک شما در یک جلسه از فک بالا و پایین شما قالبگیری می‌کند و در جلسه بعد یک جفت تری شفاف به شما تحویل داده میشود. که به اندازه میزان موادی که لازم است روی دندانهای شما بماند تا سفید شود بین دندانها و تری فضا تعبیه شده است. در این جلسه ماده لازم جهت بلیچینگ در خانه به شما داده می‌شود.

 

 

روش سفید کردن دندانها درکلینیک

در این روش نیز با استفاده از مواد مخصوص از لثه ها محافظت می‌شود، سپس مواد سفید کننده با غلظت بالا بر روی دندانها گذاشته میشود. ماده موثره بعضی از این مواد به صورت شیمیایی فعال میشود، بعضی با نور و بعضی با گرما. و فرق چندانی بین آنها وجود ندارد و هزینه بلیچینگ به این روش با روش بلیچینگ در منزل کمی‌متفاوت است.

 

دندانها تا چه مدت بعد از بلیچینگ دندان, سفید می‌ماند؟

این موضوع بستگی به جنس دندانها، بهداشت دهان فرد و رژیم غذایی او دارد. استفاده کمتر از غذاها و نوشیدنیهای رنگدانه دار به روند تثبیت رنگ دندان کمک می‌کند.


به طور کلی عوامل تاثیر گذار بر کیفیت و دوام بلیچینگ عبارتند از 
۱- جنس دندانها
۲- رعایت بهداشت فردی
۳- نوع رژیم غذایی فرد
۴- مواد به کار رفته در درمان بلیچینگ دندان
۵- نحوه انجام کار توسط دندانپزشک

 

نکات ضروری در مراقبت از بلیچینگ دندان

بعد از سفید کردن دندانها لازم است که در ساعتهای اولیه بعد از درمان , لثه‌های خود را با آب گرم شستشو و ماساژ دهید تا با تسریع خون رسانی در لثه هر گونه التهاب احتمالی ایجاد شده را کاهش دهد.

 

تا ۴۸ ساعت بعد از بلیچینگ دندانها از تماس طولانی مدت مواد خوراکی‌های دارای دنگدانه با دندانها بپرهیزید.

 

حفظ نتایج درمانی به این مساله بستگی دارد که شما پس از سفید کردن دندانهایتان, چقدر توصیه‌های مراقبتی را رعایت کنید.

 

نوشیدن زیاد قهوه و چای پررنگ, کشیدن سیگار, استفاده زیاد از نوشابه‌های رنگی و عدم توجه به بهداشت دهان و دندان از عواملی هستند که باعث می‌شوند دندانهایتان در مدت زمان کوتاه تری به رنگ اولیه خود بازگردد.

 

تا یک هفته پس از درمان و در جلسات میانی درمان, از خوردن آب لیموی تازه و آب سیب خود داری کنید و مسواکتان را مانند موبایل به همراه داشته باشید و بعد از هر نوشیدنی و خوراکی مسواک بزنید.

 

درباره‌ ما

کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی(عج) در اصفهان با بیش از 20 سال سابقه کاری و به پشتوانه تجربه و دانش بهترین دندانپزشکان مجرب و کادر آموزش دیده خود و برخورداری از متخصصان مجرب و همچنین استفاده از مرغوب‌ترین مواد دندانپزشکی و هزینه‌های مناسب و محیطی آرام و وسایل استریلیزه، آماده ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی به بیماران محترم می‌باشد.

برای آگاه شدن از طرح‌های کلینیک، صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

تماس با ما

آدرس:

اصفهان، خیابان آتشگاه، 100 متر مانده به بزرگراه شهید خرازی، روبروی بانک تجارت، کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی (عج)

هر روز از 8 صبح تا 11 شب

تلفن:

03137726644

03137726766

03137727475