سینوس لیفت

به بالا بردن کف سینوس فک بالا جهت رسیدن به ارتفاع مناسب استخوان جهت کاشت ایمپلنت سینوس لیفت می‌گویند. سینوس لیفت برای ایجاد فضای کافی استخوانی برای ایمپلنت در فک بالا انجام میشود. با از دست رفتن دندانهای طبیعی فک بالایی، سینوس بتدریج گسترش یافته و به سقف دهان نزدیک می‌شود تا جایی که تنها یک لایه نازک استخوانی فاصله دندان و دهان را تشکیل می‌دهد. در چنین شرایطی ایمپلنت غیر ممکن است و لازم است تا با سینوس لیفت، دهان از سینوس جدا شود. برای تقویت این لایه استخوانی از پودر استخوان استفاده می‌شود. درمان سینوس لیفت به میزان از دست رفتن استخوان، به دو نوع سینوس لیفت باز و سینوس لیفت بسته تقسیم بندی می‌شود.

 

سینوس لیفت باز

سینوس لیفت باز برای مواقعی است که میزان کمبود استخوان زیاد باشد. این روش زمانی تجویز می‌گردد که کمبود استخوان برای ایمپلنت گذاری بیش از 3 میلی متر باشد. در این روش سینوس باز شده و پس از کنار زدن غشا، پودر استخوان تزریق می‌گردد. به تدریج در محل مورد نظر استخوان سازی انجام میشود و شرایط برای ایمپلنت آماده میشود. در این روش ابتدا ممبرین و پودر استخوان در ناحیه جراحی قرار داده میشود تا استخوان به ارتفاع مورد نیاز جهت جراحی ایمپلنت برسد. و بعد از گذشت زمان زمان 6 الی 10 ماه، ایمپلنت مورد نظر انجام میشود. مزایای این روش عدم محدودیت افزایش استخوان و اطلاع سریع از موفقیت یا عدم موفقیت درمان می‌باشد.

 

سینوس لیفت بسته

در صورتیکه کمبود استخوان و یا استخوانی که باید اضافه شود حد اکثر 3 میلی متر باشد، از روش سینوس لیفت بسته استفاده میشود. مزایای این روش جراحی ساده و سریع‌تر و با هزینه کمتر است و پس از انجام عمل هم نیازی به هیچ مراقبت خاصی نیست.

 

درباره‌ ما

کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی(عج) در اصفهان با بیش از 20 سال سابقه کاری و به پشتوانه تجربه و دانش بهترین دندانپزشکان مجرب و کادر آموزش دیده خود و برخورداری از متخصصان مجرب و همچنین استفاده از مرغوب‌ترین مواد دندانپزشکی و هزینه‌های مناسب و محیطی آرام و وسایل استریلیزه، آماده ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی به بیماران محترم می‌باشد.

برای آگاه شدن از طرح‌های کلینیک، صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

تماس با ما

آدرس:

اصفهان، خیابان آتشگاه، 100 متر مانده به بزرگراه شهید خرازی، روبروی بانک تجارت، کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی (عج)

هر روز از 8 صبح تا 11 شب

تلفن:

03137726644

03137726766

03137727475