فیشورسیلانت

فیشورسیلانت که ترجمه فارسی آن “مهر و موم کننده شیار” می‌باشد، یک درمان ایمن و بدون درد برای حفاظت از دندانهای کودکان است. شیارهای عمیق دندان‌های دائمی ‌می‌توانند محل مناسبی برای تجمع ذرات غذایی میکروبی و ایجاد پوسیدگی باشند. برای جلوگیری از این امر می توان شیارهای عمیق را با مواد مخصوص پوشاند تا از ورود میکروب های پوسیدگی‌زا و ذرات مواد غذایی جلوگیری شود. به این عمل فیشورسیلانت یا شیار پوشی گفته می‌شود. فیشورسیلانت برای دندانهای عقبی و دندانهای آسیاب انجام میشود. این دندانها دارای گودی هستند و به همین دلیل بر روی سطح جونده این دندانها بعضا شیار ایجاد می‌شود.

 

فیشور سیلانت یا شیار پوشی یک روش موثر برای پیشگیری از پوسیدگی سطوح جونده دندانهاست. این روش که با تشخیص دندانپزشک انجام میشود، فرو رفتگی و شیارهای گیردار دندانهای سالم تازه رویش یافته با یک ماده همرنگ دندان پوشیده می‌شود و از پوسیدگی زود هنگام این سطوح در اثر گیر مواد غذایی و فعالیت میکروب های پوسیدگی‌زا جلوگیری می‌شود.

 

آیا بزرگسالان هم می‌توانند از درمان فیشورسیلانت استفاده نمایند؟

بله. فیشورسیلانت یک درمان مؤثر برای دندانهای آسیب دیده می‌باشد. این درمان می‌تواند برای دندانهای دائمی‌و دندانهای کامل رشد یافته که هنوز در خطر فساد هستند انجام شود.

 

درمان فیشورسیلانت سریع و راحت است و معمولا برای هر دندان چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد. پیش از درمان، دندان بطور کامل تمیز میشود و به محلول آغشته شده و خشک می‌شود. بعد از آن سیلانت در محل مورد نظر قرار داده می‌شود تا خشک شود. عمر فیشور سیلانت 10 سال به بالا است و این درمان از سن 6 سالگی به دلیل رویش دندانهای آسیا قابل انجام است.

 

درباره‌ ما

کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی(عج) در اصفهان با بیش از 20 سال سابقه کاری و به پشتوانه تجربه و دانش بهترین دندانپزشکان مجرب و کادر آموزش دیده خود و برخورداری از متخصصان مجرب و همچنین استفاده از مرغوب‌ترین مواد دندانپزشکی و هزینه‌های مناسب و محیطی آرام و وسایل استریلیزه، آماده ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی به بیماران محترم می‌باشد.

برای آگاه شدن از طرح‌های کلینیک، صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

تماس با ما

آدرس:

اصفهان، خیابان آتشگاه، 100 متر مانده به بزرگراه شهید خرازی، روبروی بانک تجارت، کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی (عج)

هر روز از 8 صبح تا 11 شب

تلفن:

03137726644

03137726766

03137727475