مراقبت پس از فیشورسیلانت

فیشورسیلانت تراپی درمانی بدون درد می‌باشد و نیاز به تزریق هیچ ماده بی حسی ندارد. این درمان بدون تراش دندان صورت میگیرد و بنابراین پس از درمان دندان سالم و دست نخورده باقی می‌ماند. با فیشورسیلانت می‌توان تا %80 از پوسیدگی سطح رویی دندان جلوگیری کرد.

امروزه پوسیدگی دندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نشان دهنده شروع آسیب دیدگی دندان می‌باشد. با پیشگیری از این اتفاق و یا درمان به موقع از پیشروی پوسیدگی می‌توان جلوگیری کرد. یکی از مهم ترین روش های پیشگیری فیشورسیلانت می‌باشد خصوصا در مورد کودکان متخصصان دندانپزشکی جهت حفظ و سلامت دندان کودک و جلوگیری از پوسیدگی آن ها پیش از آن که شیارهای عمیق دندانی باعث نابودی دندان ها شوند دندانپزشک شیارهای عمیق را با مواد فیشورسیلانت کم عمق می‌کند به گونه ای که با مسواک زدن سطح جونده دندان به راحتی تمیز می‌شود و در نتیجه از تجمع خرده های موادغذایی و میکروب ها به داخل شیارها و ایجاد پوسیدگی جلوگیری شود.

زمان فیشورسیلانت برای دندان های شیری 3 الی 4 سالگی می‌باشد. به علت رشد دندان شماره 6 در سن 6 الی 7 سالگی امکان احتمال پوسیدگی سریع تر آن نسبت به دیگر دندان ها وجود دارد و بهترین زمان انجام فیشورسیلانت بین 6 تا 8 سالگی است.

همچنین برای دندان شماره 7 (دومین دندان دائمی‌آسیاب بزرگ) که در سن 11 سالگی رویش می‌یابد زمان مناسب جهت این درمان بین 11 تا 13 سالگی می‌باشد.

 

سیلانت

سیلانت یک درمان بدون درد جهت پیشگیری دندان ها از پوسیدگی می‌باشد. در واقع سیلانت پوششی از جنس پلاستیک است که روی سطح دندان های عقب اعمال می‌شود که مقاومت سختی را بر روی دندان ها ایجاد می‌کند در نتیجه از ورود موادغذایی و باکتری ها به شیارهای کوچک بر روی سطح دندان ها که علت اصلی نابودی و پوسیدگی دندان ها می‌باشند جلوگیری می‌شود.

این درمان معمولا سریع و ساده می‌باشد و برای هر دندان فقط چند دقیقه زمان می‌برد. جهت شروع درمان ابتدا دندان کاملا با یک محلول مخصوص تمیز شده و خشک می‌گردد. سپس مایع سیلانت اعمال می‌شود و فرصت داده تا خشک و سفت شود.

 

طول عمر سیلانت

سیلانت اغلب بر روی دندان چندین سال باقی می‌ماند اما نیاز است دائما توسط دندانپزشک خود مورد بررسی قرار گیرد تا مطمعن شویم سیلانت هنوز دست نخورده می‌باشد.

 

مراقبت از دندان ها پس از سیلانت

سطح صاف سیلانت بسیار ساده تر تمیز شده و برای محافظت از آن مسواک زدن کافی می‌باشد. استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید در هنگام خواب و حداقل یک بار در روز به محافظت از دندان ها کمک می‌کند. فیشورسیلانت باعث کم شدن عمق پوسیدگی دندان و تعداد پرکننده هایی که امکان دارد نیاز باشد می‌شود.

مدت زمان انجام این درمان حدود یک دقیقه است و بلافاصله بعد از انجام آن کودک می‌تواند غذا میل کند.

مسواک زدن به طور منظم انجام شود

استفاده از نخ دندان

شستشوی دندان ها با دهانشویه مورد تایید مخصوص اطفال

و در نهایت چکاپ هر 6 ماه یکبار توسط متخصص اطفال

 

درباره‌ ما

کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی(عج) در اصفهان با بیش از 20 سال سابقه کاری و به پشتوانه تجربه و دانش بهترین دندانپزشکان مجرب و کادر آموزش دیده خود و برخورداری از متخصصان مجرب و همچنین استفاده از مرغوب‌ترین مواد دندانپزشکی و هزینه‌های مناسب و محیطی آرام و وسایل استریلیزه، آماده ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی به بیماران محترم می‌باشد.

برای آگاه شدن از طرح‌های کلینیک، صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

تماس با ما

آدرس:

اصفهان، خیابان آتشگاه، 100 متر مانده به بزرگراه شهید خرازی، روبروی بانک تجارت، کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی (عج)

هر روز از 8 صبح تا 11 شب

تلفن:

03137726644

03137726766

03137727475