پروتز ثابت

بـرای جایـگزینی دنـدان هـای از دست رفـته و یا تقـویت تاج دنـدان های ضعیف از پروتز ثابت استفاده می‌شود. پروتز ثابت نمایی همانند دندان های طبیعی دارد که می‌تواند یک یا چند واحدی باشد. هنگامی‌که یک یا چند دندان از دست رفته باشد از پل یا بریج استفاده می‌کنند بطوریکه برای استقرار آن، وجود حداقل 2 پایه سالم و مستحکم در طرفین آن ضروری است. دندان های طرفین ناحیه بی دندانی نقش پایه ها را به عهده دارد و قسمت میانی (پل) هم نقـش دندان های جایـگزین شده را به عهـده می‌گـیرد. برای دندان هایی که قسمت زیادی از نسج خود را از دست داده اند و در برابر فشـار ضعیف هسـتند نیز پایه ای در ریـشه دندان ایـجاد می‌شود که به آن  پست و کور می‌گویند، که بعد از قرارگیری این پایه، روی دندان قالبگیری شده، روکش روی آن قرار می‌گیرد.

 

پروتزها قسمتی از دندانپزشکی هستند که با دندانهای از دست رفته و یا خراب سر و کار دارد. ما عملکرد دندانها و همچنین ظاهر آنها را بهبود می‌دهیم، که باعث بهتر شدن

کیفیت زندگی شما میشود. اما این گفته بدین معنا نیست که سلامتی فدای زیبایی شود.

پروتزها به دو دسته اصلی تقسیم میشوند:

 

پروتز ثابت 

تاج یک کلاهک است که دقیقا شبیه دندانهای شما ساخته شده و روی دندانهای طبیعی شما قرار میگیرد. کیفیت و مرغوبیت جنس تاج در موفقیت درمان تاثیر بسزایی دارد. همچنین این روش باعث زیباتر شدن دندانهای شما میشود.

 

تاج یا روکش دندان

وقتی که تاج روی دندان شما قرار داده شد، دندانپزشک آنرا طوری فرم میدهد که طبیعی بنظر برسد.

تاجها انواع فلزی، تیتانیومی‌و سیلیکنی هستند.

 

درباره‌ ما

کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی(عج) در اصفهان با بیش از 20 سال سابقه کاری و به پشتوانه تجربه و دانش بهترین دندانپزشکان مجرب و کادر آموزش دیده خود و برخورداری از متخصصان مجرب و همچنین استفاده از مرغوب‌ترین مواد دندانپزشکی و هزینه‌های مناسب و محیطی آرام و وسایل استریلیزه، آماده ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی به بیماران محترم می‌باشد.

برای آگاه شدن از طرح‌های کلینیک، صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

تماس با ما

آدرس:

اصفهان، خیابان آتشگاه، 100 متر مانده به بزرگراه شهید خرازی، روبروی بانک تجارت، کلینیک دندانپزشکی حضرت مهدی (عج)

هر روز از 8 صبح تا 11 شب

تلفن:

03137726644

03137726766

03137727475